Przygotowania

21 września 2019

Co raz więcej par młodych decyduje się na uwiecznienie przygotowań. Zdjęcia wykonane na kilka godzin przed ceremonią stanowią doskonałe rozpoczęcie nowoczesnego reportażu ślubnego. Pozwalają na pełne opowiedzenie historii tego ważnego dnia.

Dlaczego warto zrobić zdjęcia z przygotowań do ślubu?

Czas przygotowań do ślubu jest pełen wzruszających momentów. Pierwsze spotkanie Młodych w weselnych strojach (tzw. first look), reakcje rodziny i przyjaciół na ich widok, błogosławieństwo rodziców. Te chwile niosą często bardzo duży ładunek emocjonalny.

Jak zorganizować przygotowania?

Przede wszystkim powiedzcie fotografowi na jakich zdjęciach wam zależy, jeśli macie jakieś pomysły, mówcie od razu a najlepiej ustalcie to z fotografem jeszcze przed weselem. Wasza wizja zdjęć jest bardzo ważna.

Zadbajcie o porządek w miejscu, w którym odbędą się przygotowania, żeby w miarę możliwości nie zagracić pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest fotografowanie przygotowań w pokoju hotelowym, jeśli tylko macie taką możliwość. Hotelowe wnętrza są zwykle bardzo neutralne i stanowią dobre tło dla fotografii.

Podczas przygotowań często fotografuje się detale takie jak obrączki, biżuteria Panny Młodej, suknia, spinki Pana Młodego, buty, kwiaty. Zadbajcie o to, aby te przedmioty były w zasięgu ręki i widoczne dla fotografa. Jeśli macie jakieś inne detale do sfotografowania wskażcie je fotografowi.

Zadbajcie o to, aby najbliższe osoby były z Wami w czasie przygotowań. Zwykle są to rodzice, świadkowie, przyjaciele. Ważne, abyście czuli się przy nich swobodnie. Jeśli organizujecie przygotowania w domu lub niewielkim pokoju hotelowym, zwróćcie uwagę, żeby nie było tłoku. Dwoje młodych, czworo rodziców, czasem ośmioro dziadków, dwoje świadków, a do tego fotograf i kamerzysta wpadnie jeszcze sąsiadka i ciocia i wujek, których widzicie raz na 5 lat i zaczyna się robić duszno co skutkuje niepotrzebnym stresem. Warto przemyśleć wszystko wcześniej i ustalić, kto będzie pomagał w przygotowaniach.

Recent posts
Music can help us to look ideas
Platea dictumst vestibulum rhoncus est pellentesque. Et malesuada fames ac turpis egestas sed tempus urna et.
Jak oddajemy gotowy materiał?
Odpowiednio obrobione i wywołane zdjęcia dostajecie od nas w ...